• KULLANIM ALANLARI
  • KULLANIM ŞEKLİ
  • UYARILAR
Özel formüllü Porçöz Küçük Ev Aletleri Temizleyici ile buharlı ütü, su ısıtıcısı, espresso, çay ve kahve makinesi gibi hayatınızı kolaylaştıran küçük ev aletlerinde biriken kireci kolayca temizleyin. Düzenli kullanarak makinenizin bakımını yapın ve ömrüne ömür katın.
Ütülerde

UYARI: BUHAR KAZANLI ÜTÜLERDE KULLANIMA UYGUN DEĞİLDİR!

Temizliğe başlamadan önce cihazı kapatın, elektrik fişini çekin ve içindeki suyu boşaltın. Temizlik esnasında cihazı çalıştırmayın. Temizleme işlemi esnasında ütünüze koyduğunuz sıvı akacak. Bu yüzden temizleme işlemini uygun bir yerde yapın.

Yarım şişe ürünü (200 ml) ütünüzün su haznesine doldurun. Yine aynı miktardaki suyu ütünüzün taşmayacak şekilde su haznesine ilave edin ve 1-2 dakika bekleyin. Ütüyü çalıştırmadan, buhar düğmesine veya kireç çözme düğmesine basarak temizleyici sıvının ütü tabanından akmasını sağlayın. Ütü tabanına inen sıvı ütünüzü temizleyecek. İşlemi ütü içindeki temizleme sıvısı bitene kadar uygulayın. Temizleme işlemi bittikten sonra ütünün su haznesini tamamen temiz suyla doldurun ve aynı işlemi tekrarlayarak ütünüzü durulayın. Temizlik sonrası ilk ütünüzü kullanılmayan bir temizlik bezi üzerinde yapmanızı tavsiye ederiz.

Su Isıtıcılarında

Temizliğe başlamadan önce cihazı kapatın ve fişini prizden çekin. Temizlik esnasında cihazı çalıştırmayın. Yarım şişe (200 ml) ürünü su ısıtıcısının içine dökün ve kireç temizlenene dek en fazla 10 dakika kadar bekleyin. Sonrasında su ısıtıcısını bol suyla birkaç kez durulayın. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

Espresso, Çay ve Kahve Makinelerinde

Yarım şişe ürünü (200 ml) boş bir kap içine boşaltın ve üzerine yine aynı miktarda (200 ml) su ilave ederek temizleyici karışımı hazırlayın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı temizlenecek cihazın su haznesine, ürünün kullanma kılavuzunda belirtilen miktarlarda koyun ve yine kılavuzda yer alan kireç çözme adımlarını takip ederek temizleme işlemini gerçekleştirin. Temizleme sonrasında cihazınızı en az iki kez temiz su ile durulayın.
Buhar kazanlı ütülerde kullanıma uygun değildir.

Su ısıtıcısı ve ütü temizliği esnasında cihazı kesinlikle çalıştırmayın.

Espresso, Çay ve Kahve Makinesi temizliğinde mutlaka cihazınızın kullanım kılavuzundaki adımları uygulayın.

Başka temizlik malzemeleri ile karıştırmayın ve asla birlikte kullanmayın.

Çizilmiş, yıpranmış, zarar görmüş cihazlarda kullanmayın.
MSDS_TR